stronyphp.pl

framework

MIKADU II

Technologia dla Twojej strony
O firmie





Witam wszystkich serdecznie na nowej odsłonie strony firmowej firmy MIKNET Marek Kiwacz, aktualnie strona jest w przygotowaniu, zapraszam jednak do zapoznania się w kilku słowach o informacjach o mnie oraz o firmie.

Firmę MIKNET Marek Kiwacz założyłem z potrzeby realizacji projektów opartych o pasję do programowania, której początki sięgają okresu mojej szkoły podstawowej. W okresie tym po raz pierwszy zetknąłem się z programowaniem i już w pierwszej klasie liceum dostałem się do finału konkursu wojewódzkiego na napisanie najlepszego programu komputerowego przydatnego w szkole. Programowaniem z zakresu technologii Internetowych zainteresowałem się w połowie lat studiów, w szczególności językiem skryptowym strony serwera - PHP, jak również technologiami baz danych - głównie MySQL, oraz technologiami takimi jak XML, HTML, XHTML, CSS czy JavaScript. W okresie studiów oprócz rozwijania zainteresowań związanych z programowaniem ukończyłem również Warsztaty Przedsiębiorczości organizowane przez Fundusz Mikro, kurs Absolwent Przedsiębiorcą organizowany przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej, wspierany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz kurs przedsiębiorczości zorganizowany przez Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczestniczyłem również w praktykach w szkołach i uzyskałem zaświadczenie o zaliczeniu przedmiotów oraz odbyciu praktyk w wymiarze godzin spełniającym wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych dla nauczycieli. Na kilku semestrach otrzymywałem również stypendium naukowe. Z uwagi na swoje zainteresowania technologiami Internetu, poświęciłem swoją pracę magisterską zastosowaniu języków skryptowych w tworzeniu portali Internetowych i uzyskałem dyplom z oceną bardzo dobrą ukończenia studiów dziennych na Uniwersytecie Zielonogórskim, Wydziale Elektrotechniki,Informatyki i Telekomunikacji kierunku Informatyka. Po ukończeniu studiów byłem wspólnikiem w spółce OMIX s.c., obecnie od 2005r. jestem właścicielem firmy MIKNET Marek Kiwacz zajmującej się projektami opartymi o technologie programowania aplikacji Internetowych.

Jako właściciel firmy MIKNET staram się realizować projekty o indywidualnym charakterze zarówno szaty graficznej jak również sposobu funkcjonowania stron, tak aby możliwie najlepiej dopasować je do indywidualnych potrzeb swoich klientów, dzięki czemu udało mi się nawiązać współpracę z wieloma firmami zarówno z rynku lokalnego jak również z innych rejonów Polski, wśród moich klientów znaleźli się między innymi Ogród Zoologiczny z Płocka, gazeta Auto Giełda Ogólnopolska (obecnie już nie istniejąca) czy portal sandstein.pl. Ponieważ gdy otworzyłem działalność i przeglądałem szereg rozwiązań CMS typu open source i wśród tych rozwiązań nie odnalazłem żadnego, który spełnił by moje oczekiwania prostej w implementacji skalowalności oraz zgodności z standardami np. MVC itp. postanowiłem stworzyć własne rozwiązanie, które nazwałem frameworkiem MIKADU - obecnie MIKADU II. Ponieważ stale staram się rozwijać swoje zainteresowania związane z podejściem obiektowym w języku PHP 5, nowymi technologiami takimi jak Ajax, Zend Framework czy HTML 5, system swój rozwijam w miarę potrzeb klientów i poznawanych stale nowych możliwości.

Ponieważ system MIKADU II rozwijam w kierunku możliwości jak najprostszej budowy złożonych systemów, obecnie jestem na etapie wdrażania u jednego z klientów frameworka MIKADU II jako systemu ERP, m.in. wspomagającego przyjmowanie zleceń i przygotowywania ofert, planowania produkcji i czasu produkcji, informowania o stanach realizacji produkcji, szacowania mocy przerobowych czy obsługę kadr i płac.

W najnowszej wersji MIKADU III, nad jaką aktualnie pracuję, wprowadzam szereg nowych udoskonaleń związanych z zastosowaniem wprowadzonych w PHP przestrzeni nazw, rozbudowę struktur ORM, zastosowanie innych wzorców projektowych czy wykorzystania innych nowszych bibliotek

mgr Marek Kiwacz